Znalost

Ocel SA572 třídy 50

Jan 15, 2026 Zanechat vzkaz

info-715-334

 

SA572 Třída 50je vysoce-nízkopevnostní-legovaná (HSLA) konstrukční ocel známá svým vynikajícím poměrem pevnosti-k{3}}hmotnosti, dobrou svařitelností a zlepšenou odolností proti atmosférické korozi, má minimální mez kluzu 50 000 psi (345 MPa) a je široce používána v mostech, při stavbě a v těžkých zařízeních, a to díky své{7}nákladnosti{7}.

 

Klíčové vlastnosti:

Typ:HSLA ocel (vysoká-slitina nízké pevnosti-).

Pevnost:Minimální mez kluzu 50 ksi (50 000 psi nebo 345 MPa) a pevnost v tahu 65 ksi (65 000 psi).

Legování:Obsahuje prvky jako kolumbium (niob) a vanad, což mu dává vynikající pevnost a odolnost proti korozi ve srovnání s obyčejnými uhlíkovými ocelmi, jako je A36.

Odolnost proti korozi:Nabízí lepší odolnost proti atmosférické korozi než standardní uhlíkové oceli.

Svařitelnost:Vhodné pro svařované, nýtované nebo šroubované konstrukce, i když díky vyššímu obsahu slitin je tváření těžší než u A36.

 

Běžné aplikace:

Konstrukce:Konstrukční nosníky, sloupy a podpěry v budovách a mostech.

Zařízení:Těžké stroje, rámy nákladních automobilů, dopravníky a sekce výložníku.

Infrastruktura:Tyče, vložky a kotvící systémy.

 

Výhody:

Umožňuje lehčí provedení (menší průřezy-) při zachování nosnosti a úspoře materiálu.

Odolné a nákladově{0}}efektivní pro náročné konstrukční použití.

 

 

Specifikace ASTM A572 Grade 50

Specifikace ASTM A572 / ASME SA572
Stupeň Třída 50 (A572 Gr 50)
Tloušťka 6 mm až 150 mm (dle dostupnosti)
Šířka 1000 mm až 4500 mm (dle dostupnosti)
Délka 3000 mm až 18000 mm (dle dostupnosti)
Stav dodávky Válcované, normalizované válcované, tepelně-mechanicky řízené zpracování (TMCP), kalené a temperované (Q&T)
Příslušný standard ASTM A6/A6M (Všeobecné požadavky na válcované konstrukční oceli)

 

Chemické složení ASTM A572 Grade 50

Živel Max % (pro desky do tloušťky 1,5″ nebo 40 mm)
uhlík (C) 0.23
mangan (Mn) 1.35
fosfor (P) 0.04
síra (S) 0.05
křemík (Si) 0.40
Columbium (Nb) 0.005 – 0.05
Vanad (V) 0.01 – 0.15

 

Mechanické vlastnosti ASTM A572 Grade 50

Vlastnictví Hodnota
Pevnost v tahu 65 ksi min (450 MPa min)
Mez kluzu 50 ksi min (345 MPa min)
Prodloužení (v 8 palcích) 18 % min
Prodloužení (ve 2 palcích) 21 % min

 

Ekvivalentní třídy a normy ASTM A572 Grade 50

Norma Třída / označení Poznámky
ASTM A572 Třída 50 Primární standard
ASME SA572 Třída 50 Podobně jako ASTM pro aplikace v tlakových nádobách
EN 10025-2 S355JR / S355J0 / S355J2 Často považován za evropský ekvivalent, ale vlastnosti a chemie se mohou lišit. Ověřte konkrétní potřeby.
indický standard (IS) IS 2062 E350 (A, B, C, BR, B0) Běžný indický standard ASTM A572 Grade 50 ekvivalentní. Variace jakosti (A, B, C, BR, B0) označují různé úrovně kvality týkající se rázových zkoušek a tváření.
JIS G3106 SM490A / SM490B / SM490YB Japonský standard, podobné úrovně síly.
DIN 17100 St 52-3 Starší německý standard, často{0}odkazovaný na S355.

 

ASTM A572 Grade 50 Tolerance tloušťky plechu a desky

Ve společnosti Corten Steel Plate zajišťujeme, že naše ocelové plechy a plechy ASTM A572 třídy 50 dodržují přísné rozměrové tolerance, jak je stanoveno platnými normami ASTM A6/A6M.

 

Nominální tloušťka (palce) Šířka: 132-143″ Šířka: 48-59" Šířka: přes 47″ Šířka: 60-71″ Šířka: 84-95″ Šířka: 72-83″ Šířka: 108-119″ Šířka: 96-107″ Šířka: 120-131″ Šířka: 144-167″
– pod 1/4 0.04 0.03 0.03 0.03 0.03 0.03 0.03 0.03 0.03 –
16. 5. – pod 8. 3 0.04 0.03 0.03 0.03 0.03 0.03 0.03 0.03 0.04 0.05
1 – pod 2 0.10 0.06 0.06 0.06 0.06 0.06 0.08 0.07 0.10 0.11
3/8 – pod 5/8 0.05 0.03 0.03 0.03 0.03 0.03 0.04 0.03 0.04 0.06
1/4 – pod 5/16 0.04 0.03 0.03 0.03 0.03 0.03 0.03 0.03 0.04 –
3/4 – pod 1 0.06 0.03 0.03 0.03 0.04 0.03 0.05 0.04 0.05 0.07
3 – pod 4 0.14 0.11 0.11 0.11 0.11 0.11 0.14 0.13 0.14 0.15
2 – pod 3 0.14 0.09 0.09 0.09 0.10 0.10 0.12 0.11 0.13 0.15
4 – pod 6 0.15 0.15 0.15 0.15 0.15 0.15 0.15 0.15 0.15 0.20

 

 

Kontaktujte nyní

 

1. Co je ocel SA572 třídy 50?

SA572 Grade 50 je vysokopevnostní nízkolegovaná (HSLA) konstrukční ocel podle ASTM s minimální mezí kluzu 50 ksi (345 MPa), která nabízí lepší poměr pevnosti-k-hmotnosti než standardní uhlíková ocel jako A36.

2. Jaká je mez kluzu SA572 Grade 50?

Minimální mez kluzu SA572 Grade 50 je 50 000 psi (345 MPa), což platí pro materiály o tloušťce do 4 palců (100 mm). U tlustších plechů se minimální mez kluzu snižuje na 46 ksi (315 MPa).

3. Je SA572 Grade 50 svařitelný?

Ano, SA572 Grade 50 má dobrou svařitelnost. Vyžaduje standardní postupy svařování s nízkým-vodíkem a může vyžadovat předehřátí u silnějších částí nebo za chladného počasí, aby se zabránilo praskání způsobenému vodíkem a zachovaly se vlastnosti v oblasti ovlivněné teplem-.

4. Jaký je rozdíl mezi ocelí A572 a A992?

A572 Gr. 50 je specifikace materiálu pro desky, tyče a tvary. A992 je novější specifikace speciálně pro široko{4}}přírubovou konstrukcitvary(W-nosníky), s maximální mezí kluzu (65 ksi) a povinným požadavkem na Charpyho houževnatost, díky čemuž je preferovanou volbou pro moderní stavební rámy.

5. Co je SA572 Grade 50 ekvivalentní v Evropě?

Nejbližší evropský ekvivalent je S355JR/J0/J2 (EN 10025-2), s nominální mezí kluzu 355 MPa. Povinná rázová houževnatost podtřídy S355 (např. J2 pro -20 stupňů) však musí odpovídat skutečnému ekvivalentu.

6. Kde se běžně používá SA572 Grade 50?

Je široce používán v mostech, rámech budov, přenosových věžích, stavebních zařízeních a dalších konstrukčních aplikacích, kde je vyšší pevnost a úspora hmotnosti výhodnější než ocel A36.

7. Jaké je chemické složení SA572 Grade 50?

Jeho chemické složení zahrnuje limity pro uhlík (max 0,23 %), mangan (max. 1,35 %), fosfor (max. 0,04 %), síru (max. 0,05 %) a může obsahovat mikro-slitiny, jako je kolumbium (Nb) nebo vanad (V) pro pevnost.

8. Má SA572 Grade 50 požadavky na rázovou houževnatost?

Není v základní specifikaci. Rázová houževnatost (Charpyho testování) je vyžadována pouze tehdy, pokud je specifikována kupujícím pomocí doplňkových požadavků, na rozdíl od mnoha evropských jakostí, kde je povinná.

9. Lze SA572 Grade 50 pozinkovat?

Ano, je vhodný pro žárové-pozinkování. Správná chemie oceli (zejména obsah křemíku a fosforu) a kontrola procesu jsou nezbytné pro zajištění jednotného, ​​přilnavého povlaku.

10. Jaký je rozdíl mezi SA572 a A572 Grade 50?

Není v tom žádný technický rozdíl. A572 je standard ASTM. SA572 je identická specifikace přijatá normou ASME Boiler and Pressure Vessel Code pro použití v konstrukci tlakových nádob a kotlů, která vyžaduje certifikaci v souladu s ASME-.

 

 

Kompletní specifikace a podrobnosti jsou k dispozici na vyžádání. Výše uvedené informace jsou poskytovány pouze pro orientační účely. Pro konkrétní požadavky na design kontaktujte naše technické prodejní pracovníky.

info-500-499

 

 

 

 

Odeslat dotaz