Znalost

Ocelový plech P275N: složení, výhody a použití

Apr 15, 2026 Zanechat vzkaz

EN 10028-3 P275Nje široce používaná ocel pro tlakové nádoby známá pro své vyvážené chemické složení, spolehlivé mechanické vlastnosti a vynikající výrobní výkon.

 

EN 10028-3 P275N

EN 10028-3 P275N

 

Jako typická ocel tlakových nádob P275N hraje důležitou roli v odvětvích vyžadujících pevnost, bezpečnost a dlouhodobou-odolnost.

 

Specifikace ocelového plechu P275N

 

Vzhledem k tomu, že jde o široce používanou ocel tlakových nádob P275N, rozsah specifikací přímo určuje její použitelnost v různých projektech. Poskytujeme flexibilní velikosti a možnosti dodání, abychom splnili různé průmyslové požadavky.

Položka Specifikace Popis
Norma EN 10028-3 Standardní ocelová tlaková nádoba
Stupeň Materiál P275N Normalizovaná jemnozrnná-ocel
Tloušťka 6 – 150 mm Vlastní tloušťka k dispozici
Šířka 1000 – 3500 mm Široká podpěra desky
Délka 3000 – 12000 mm Upravte službu-na-velikost
Podmínka dodání normalizované (N) Zajišťuje pevnost a stabilitu
Stav povrchu Černý / brokovaný / lakovaný / olejovaný Antikorozní-možnosti
Stav okraje Frézovací hrana / Slit hrana Podle požadavku
Tolerance Podle normy EN Vysoce přesné ovládání
Tepelné zpracování Normalizace / volitelná PWHT Vylepšený výkon
Inspekce UT / Impact Test / Chemická analýza Plná kontrola kvality
Osvědčení EN 10204 3.1 / 3.2 Sledovatelná dokumentace
Zpracování Řezání / vrtání / úkosování Desky připravené-k{1}}použití
Aplikace Tlakové nádoby, kotle, nádrže Průmyslové využití

Díky těmto specifikacím je ocel tlakových nádob P275N vhodná pro širokou škálu aplikací, od výroby standardních kotlů až po zakázkovou výrobu tlakových nádob.

 

Chemické složení oceli P275N

 

Chemické složení materiálu P275N je pečlivě kontrolováno, aby byla zajištěna vynikající pevnost, houževnatost a svařitelnost pro ocelové aplikace tlakových nádob P275N.

Živel Obsah (%)
C (uhlík) Menší nebo rovno 0,16
Si (křemík) Menší nebo rovno 0,40
Mn (mangan) 0.80 – 1.50
P (fosfor) Menší nebo rovno 0,025
S (síra) Menší nebo rovno 0,015
Cr (Chromium) Menší nebo rovno 0,30
Cu (měď) Menší nebo rovno 0,30
Mo (molybden) Menší nebo rovno 0,08
Nb (niob) Menší nebo rovno 0,05
Ni (nikl) Menší nebo rovno 0,50
Ti (titan) Menší nebo rovno 0,03
V (vanad) Menší nebo rovno 0,05

Toto vyvážené složení zajišťuje, že ocel tlakových nádob P275N dosahuje optimální kombinace pevnosti, svařitelnosti a houževnatosti, takže je ideální pro aplikace tlakových nádob a kotlů.

 

Mechanické vlastnosti a výkonnost Výhody ocelového plechu P275N

 

Ocel EN 10028-3 P275N nabízí silnou kombinaci pevnosti a houževnatosti:

Mez kluzu: větší nebo rovna 275 MPa

Pevnost v tahu: 390 – 510 MPa

 

Klíčové výhody:

1. Vysoká pevnost
Úroveň pevnosti materiálu P275N splňuje požadavky většiny středotlakých{1}}technických konstrukcí, takže je vhodný pro širokou škálu průmyslových aplikací.

2. Dobrá houževnatost a odolnost proti únavě
Tato ocel si zachovává stabilitu při cyklickém namáhání a složitých podmínkách namáhání, což pomáhá prodloužit životnost zařízení.

3. Vynikající svařitelnost
Nízký obsah uhlíku a vyvážené legovací prvky umožňují snadné svařování oceli tlakových nádob P275N, což snižuje obtížnost výroby a náklady.

4. Dobrý výkon zpracování
Účinně podporuje procesy řezání, tvarování a svařování, čímž zlepšuje celkovou efektivitu výroby.

 

Aplikace EN 10028-3 P275N Ocel

 

Ocel tlakových nádob P275N je díky svým vynikajícím komplexním vlastnostem široce používána v mnoha průmyslových odvětvích:

Tlakové nádoby a průmyslové vybavení

  • Jednovrstvé -a více{1}}vrstvé tlakové nádoby
  • Svitkové-svařované kontejnery
  • Kontejnery s topnými-objímkami
  • Nízkoteplotní tlakové nádoby

Ropný, plynárenský a chemický průmysl

  • Skladovací nádrže
  • Procesní nádoby
  • Petrochemické zařízení

Elektrárny a kotle

  • Součásti kotle
  • zařízení související se službou Steam-
  • Systémy výměny tepla

Konstrukční a inženýrské aplikace

  • Stavební konstrukce
  • Mostní inženýrské komponenty

V těchto aplikacích poskytuje materiál P275N spolehlivou konstrukční podporu a zajišťuje bezpečný provoz za tlakových a teplotních podmínek.

 

info-1100-752

 

Díky svému optimalizovanému chemickému složení, silným mechanickým vlastnostem a široké použitelnosti se ocel EN 10028-3 P275N stala klíčovým materiálem při výrobě tlakových nádob a průmyslových zařízení.

 

Jako spolehlivá ocel pro tlakové nádoby P275N nabízí ideální rovnováhu mezi pevností, svařitelností a odolností, což z ní činí nákladově-efektivní řešení pro širokou škálu inženýrských projektů.

 

Kontaktujte nyní a získejte nabídku oceli P275N

 

info-534-728

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi P275N, P275NH, P275NL1 a P275NL2?

Hlavní rozdíly spočívají v teplotě nárazové zkoušky a použitelných pracovních podmínkách. Všechny čtyři třídy mají minimální mez kluzu větší nebo rovnou 275 MPa (pro tloušťku menší nebo rovnou 16 mm) a splňují normu EN 10028-3:

P275N: Rázová zkouška při -20 stupních, vhodná pro tlakové nádoby s normální teplotou a obecná průmyslová potrubí;

P275NH: Rázový test při -20 stupních, optimalizovaný pro výkon při vysokých-teplotách, adaptabilní na zařízení se střední- až vysokou teplotou pod 350 stupňů;

P275NL1: Rázová zkouška při -40 stupních, vhodná pro nízkoteplotní skladovací nádrže a separátory v chladných oblastech;

P275NL2: Rázový test při -50 stupních, nabízí nejlepší tuhost při ultranízké teplotě, přizpůsobitelný kryogenním zařízením, jako jsou systémy kapalného dusíku/LNG.

 

Jaká jsou odpovídající číselná označení pro tyto čtyři stupně?

P275N: 1.0483;

P275NH: 1,0485;

P275NL1: 1,0488;

P275NL2: 1,1104.

 

Ovlivňuje tloušťka výkon?

Ano, má. Když tloušťka přesáhne 16 mm, mez kluzu postupně klesá (např. větší nebo rovna 245 MPa pro 63~100 mm) a houževnatost při nízkých-teplotách také mírně klesá. Pro ultra-nízkoteplotní pracovní podmínky s tloušťkou >40 mm se doporučuje upřednostnit P275NL2 a zvýšit vzorkovací poměr pro nárazové zkoušky.

 

Jaké jsou klíčové ukazatele mechanických vlastností čtyř stupňů?

Mez kluzu (ReH): Větší nebo rovna 275 MPa pro tloušťku menší nebo rovnou 16 mm, mírně klesající s rostoucí tloušťkou (např. větší nebo rovna 255 MPa pro 40~63 mm);

Pevnost v tahu (Rm): 410~560MPa;

Energie nárazu (KV): Větší nebo rovna 27 J pro každou odpovídající teplotu nárazu (běžná dodávka splňuje větší nebo rovna 40 J pro zvýšení bezpečnostní redundance);

Protažení (A): Větší nebo rovné 22 %~24 % (upraveno podle tloušťky).

 

Jaký je rozsah dostupných rozměrů?

Tloušťka: 6mm~300mm;

Šířka: 1500mm~4800mm;

Délka: 6000mm~18000mm;

K dispozici jsou přizpůsobené služby řezání, vrtání a úkosování s minimální velikostí řezu 500 × 500 mm.

 

Jaká je svařitelnost a jaká jsou doporučení pro svařování?

Má vynikající svařitelnost (CEV menší nebo rovno 0,43 %) s doporučenými řešeními:

Svařovací spotřební materiál: E5515-C1 pro ruční obloukové svařování, tavidlo H08MnA+F55A4 pro svařování pod tavidlem a ER50-6 pro plynové obloukové svařování kovů;

Požadavek na předehřívání: Pro tloušťku menší nebo rovnou 30 mm není vyžadován žádný předehřev; předehřejte na 100~150 stupňů pro tloušťku >30 mm;

Interpass Temperature: Menší nebo rovna 250 stupňům, s tepelným příkonem regulovaným na 15~35kJ/cm;

Tepelné zpracování po svařování (PWHT): Doporučeno pro tlusté plechy (>50 mm) – žíhání pro odlehčení pnutí při 580~620 stupních po dobu 2 hodin.

 

Může být řada P275 nahrazena ASTM A516 Gr70 (americký standard) nebo Q345R (čínský standard)?

vs. ASTM A516 Gr70: Podobná pevnost, ale řada P275 nabízí lepší houževnatost při nízkých-teplotáchinfo-100-20. Řada P275 je preferována pro evropské projekty, zatímco ASTM A516 Gr70 je vhodná pro severoamerické projekty;

vs. Q345R (GB 713): Q345R má vyšší mez kluzu (Větší nebo rovna 345 MPa), ale řada P275 vyniká výkonem při nízkých-teplotách (-20stupňový náraz) a stabilitě při vysokých teplotách. U mezinárodních projektů se doporučuje nejprve vybírat podle normy EN.

 

Jaké jsou rozdíly mezi P275NL1/NL2 a 16MnDR (čínský standard)?

16MnDR (GB 3531): Rázová zkouška při -40 stupních, mez kluzu větší nebo rovna 315 MPa, vhodné pro domácí nízkoteplotní projekty;

P275NL1: Rázová zkouška při -40 stupních, mez kluzu větší nebo rovna 275 MPa, patřící do evropského standardního systému s vyšším mezinárodním uznáním;

P275NL2: Rázová zkouška při -50 stupních, nabízí lepší houževnatost při nízkých teplotách než 16MnDR, adaptabilní na náročnější kryogenní pracovní podmínky.

 

Další ocelový plech
Jméno Materiál Specifikace (mm) tuny Poznámka
Plátovaný ocelový plech P265GH+410,S355JR+410,A516Gr70+316,
A537CL1+304L,Q235B+304L,Q345B+304,
A516Gr70(NACE)+410,A537CL1+904L,
A537CL1+316L,A516Gr70+304L,A537CL1+304
,A516Gr70+410,A516Gr70+904L
2-300 mm (základní deska), 1-50 mm (kompozitní deska) / UT, AR, TMCP. Normalizované, kalené a temperované, Zkouška směru Z, Charpy V-Vrubový test Test třetí strany, Otryskávání a lakování.
Nízká slitina Q345A, Q345B, Q345C, Q345D, Q345E, Q390, Q420, Q460C, ST52-3, S355J2+N, SS400, SA302GrC, S275NL, 35CrMo 6 - 350 5788.56 Normalizace, temperování, řízené válcování, válcování za tepla, válcování za tepla, 1. kontrola, 2. kontrola, 3. kontrola
Deska tlakové nádoby Q245R, Q345R, Q370R, 16MnDR, 09MnNiDR, 15CrMoR, 14Cr1MoR, 12Cr2Mo1R, SA516Gr60, SA516Gr70, SA516Gr485, SA2785,831Gr, SA38 SA387Gr22, P265,P295,P355GH,Q245R(R-HIC),Q345R(R-HIC) 3 - 300 8650 Normalizace, temperování, řízené válcování, válcování za tepla, válcování za tepla, 1. kontrola, 2. kontrola, 3. kontrola
Vysoce{0}}pevnostní deska WH785D/E,Q960D/E,Q890D/E,WH60D/E,WH70B,Q550D,Q590D,Q690D/E 8 - 120 3086.352 Kalené a temperované
Deska odolná proti opotřebení- NM360, NM400, NM450, NM500 6 - 150 3866.297 Kalené a temperované
Můstková deska Q235qC, Q345qC, Q370qC, Q420qC, Q345qDNH, Q370qDNH, A709 - 50F - 2, A709 - 50T - 2 8 - 200 2853.621 Válcování za tepla, normalizované, válcování za tepla řízené válcování, kalené a temperované + houževnatost a křehkost

 

Odeslat dotaz