Znalost

Ocelový plech A572 třídy 50

Jan 16, 2026 Zanechat vzkaz

 

info-645-322

 

 

A572 Třída 50je běžná, vysoko{0}}pevnostní, nízkolegovaná (HSLA) konstrukční ocel (HSLA) s minimální mezí kluzu 50 ksi (50 000 psi), známá svým vynikajícím poměrem pevnosti-k-hmotnosti, díky čemuž je ideální pro mosty, těžké konstrukce, rámy nákladních automobilů a tyče, protože ve srovnání se standardními lehčími profily A36 poskytuje značnou pevnost. Je snadno svařitelný a tvarovatelný, často nahrazuje starší třídy a používá se v trámech, kanálech, úhelnících a deskách pro náročné aplikace.

 

Vlastnosti klíče

Mez kluzu: Minimálně 50 ksi (50 000 psi)

Pevnost v tahu: Minimálně 65 ksi (65 000 psi)

Typ: Vysoká-Nízká pevnost-Slitina (HSLA) Kolumbium-Vanadová ocel

Svařitelnost:

Dobré, podobné oceli A36

 

Výhody

Vysoký poměr pevnosti-k-hmotnosti: Poskytuje větší pevnost s menším množstvím materiálu.

Univerzální: Používá se v mnoha formách (deska, nosník, úhelník).

Ekonomické: Nákladově-efektivní pro potřeby s vysokou{1}}silou.

 

Eqivalentní

Často duální-certifikované jako A36/A572-50 a nabízí vyšší pevnost než standardní A36.

Evropský ekvivalent je S355.

 

 

Dostupné rozměry

Skrýt/Zobrazit konkrétní sloupce Upravit

Stupeň

Typ produktu

Tloušťka
(v)

Šířka
(v)

Délka
(v)

ASTM A572 Třída 50

Mlýnská deska

0.188 - 4.00

60 - 131.9

120 - 1020

ASTM A572 Třída 50

Temperovaná deska

0.100 - 0.625

48 - 96

72 - 720

-

Cívka pro konverzi na

0.188 - 0.625

60 - 96

-

 

 

Mechanické vlastnosti

Zkouška tahem se provádí v příčném směru podle požadavků ASTM A6. Požadavky na pevnost v tahu jsou uvedeny níže:

Skrýt/Zobrazit konkrétní sloupce Upravit

Stupeň

Tloušťka
(v)

Mez kluzu
(min ksi)

Pevnost v tahu
(min ksi)

Prodloužení o 2"1)
(min %)

Prodloužení v 8"1)
(min %)

ASTM A572 Třída 50

0.100 - 4.00

50

65

21

18

 

 

 

Mez kluzu/pevnost v tahu

 

Metrický

Císařský

Pevnost v tahu, konečná

450 MPa

65 300 psi

Pevnost v tahu, výtěžnost

345 MPa

50 000 psi

Prodloužení při přestávce

(ve 200 mm)

18.0%

18.0%

Prodloužení při přestávce

(v 50 mm)

21.0%

21.0%

Tvrdost podle Brinella

135

135

Rockwellova tvrdost

74

74

Modul pružnosti

200 GPa

29 ksi

Smykový modul

80 GPa

11,6 ksi

 

 

 

Kontaktujte nyní

 

1. K čemu se používá ocel A572 třídy 50?
A572 Grade 50 se běžně používá v konstrukčních aplikacích, jako jsou rámy budov, mosty, přenosové věže a stavební zařízení, kde je potřeba vyšší pevnost než ocel A36.

2. Jaká je mez kluzu A572 Grade 50?
Minimální mez kluzu A572 Grade 50 je 50 ksi (345 MPa).

3. Jaký je rozdíl mezi A572 Grade 50 a A36?
Hlavním rozdílem je pevnost: A572 Grade 50 má vyšší mez kluzu (50 ksi vs . 36 ksi) a je to vysokopevnostní nízko{5}}legovaná ocel (HSLA), zatímco A36 je měkká uhlíková ocel.

4. Lze A572 třídy 50 svařovat?
Ano, má dobrou svařitelnost pomocí běžných metod, jako je obloukové svařování v ochranné atmosféře (SMAW) a svařování plynovým kovovým obloukem (GMAW), i když je třeba dodržovat správné postupy.

5. Jaké je chemické složení A572 Grade 50?
Obvykle obsahuje prvky jako uhlík (max 0,23 %), mangan (max 1,35 %), fosfor, síra a může obsahovat malá množství kolumbia, vanadu nebo dusíku pro zpevnění.

6. Je A572 třídy 50 odolný proti korozi?
Ne, nejedná se o třídu-odolnou vůči korozi. Pro venkovní nebo korozivní prostředí obvykle vyžaduje ochranné nátěry, jako je barva nebo galvanizace.

7. Jaké jsou dostupné formuláře A572 Grade 50?
Je široce dostupný v konstrukčních tvarech (nosníky, kanály, úhelníky), desky, tyče a plechy.

8. Jaký je ekvivalent A572 Grade 50 v evropských normách?
Nejbližší evropský ekvivalent je S355JR nebo S355J2 podle EN 10025-2, ačkoli přesné přizpůsobení závisí na tloušťce a požadavcích na rázovou houževnatost.

9. Jak je na tom A572 jakost 50 v porovnání s ocelí A992?
A992 je novější, přísněji kontrolovaná konstrukční ocel určená především pro široké-tvary přírub, s podobnou mezí kluzu (50–65 ksi), ale s přísnějšími chemickými a mechanickými limity.

10. Jaká je cena A572 Grade 50 ve srovnání s A36?
A572 Grade 50 obvykle stojí o 10-25 % více než A36 kvůli vyšší pevnosti a obsahu slitiny, ale ceny se liší podle tržních podmínek a velikosti objednávky.

 

 

 

Kompletní specifikace a podrobnosti jsou k dispozici na vyžádání. Výše uvedené informace jsou poskytovány pouze pro orientační účely. Pro konkrétní požadavky na design kontaktujte naše technické prodejní pracovníky.

info-500-499

 

 

 

 

 

Odeslat dotaz